Rzymsko-Katolicka Parafia Personalna Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Maksymiliana Kolbego, Washington DC

MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE. W Metropolii Washington D.C., USA. Program na Triduum Paschalne oraz najbliższe tygodnie. Annual Easter food sale. Biblia Tysiąclecia w formacie audio. MSZE ŚWIĘTE MASS. 1000 am, 1200 pm. W tygodniu Daily. PIERWSZY PIĄTEK FIRST FRIDAY. Wystawienie Najświętszego Sakramnetu . Msza św. Mass. SPOWIEDŹ ŚW. CONFESSIONS. 930 am, 1130 am. W tygodniu Daily. Po Mszy św. after Mass.

OVERVIEW

This web page parafia-dc.org presently has an average traffic ranking of zero (the lower the better). We have probed zero pages inside the web page parafia-dc.org and found two websites linking to parafia-dc.org. There are one contacts and locations for parafia-dc.org to help you reach them. This web page parafia-dc.org has been online for seven hundred and six weeks, fourteen days, thirteen hours, and ten minutes.
Locations
Online Since
Dec 2010

PARAFIA-DC.ORG RANKINGS

This web page parafia-dc.org is seeing diverging levels of traffic for the duration of the year.
Traffic for parafia-dc.org

Traffic ranking (by month) for parafia-dc.org

Traffic ranking by day of the week for parafia-dc.org

PARAFIA-DC.ORG HISTORY

This web page parafia-dc.org was first filed on December 24, 2010. As of today, it is seven hundred and six weeks, fourteen days, thirteen hours, and ten minutes old.
REGISTERED
December

MATURITY

YEARS
MONTHS
DAYS

Our Parish Times - Archive

Our Lady Queen of Poland. Is an inter-parish newspaper published six times during the school year serving 27 Catholic parishes and schools in Montgomery County, Md.

PolishWashington.com Witaj! Welcome!

Subscribe to the Polish Global Village. Email announcement list to receive invitations to local Polish events. As a PGV subscriber, you will also receive other Polish news from our local and global community. Plan ahead using our online community calendar. Make new friends at happy hours. Or other local Polish events. Learn about Poland-related organizations, businesses and governmental institutions in the Washington metropolitan area.

WHAT DOES PARAFIA-DC.ORG LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of parafia-dc.org Mobile Screenshot of parafia-dc.org Tablet Screenshot of parafia-dc.org

Krzysztof Psurek

14996 Dufief Dr

Gaithersburg, MD, 20878

US

PARAFIA-DC.ORG HOST

I caught that a single page on parafia-dc.org took nine hundred and eighty-four milliseconds to come up. Our crawlers could not find a SSL certificate, so in conclusion our web crawlers consider parafia-dc.org not secure.
69.65.10.202

NAME SERVERS

eric.ns.cloudflare.com
lisa.ns.cloudflare.com

WEBSITE IMAGE

I diagnosed that parafia-dc.org is using the Apache operating system.

PAGE TITLE

DESCRIPTION

CONTENT

This web page states the following, "MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚW." Our analyzers viewed that the web page also said " Program na Triduum Paschalne oraz najbliższe tygodnie." The Website also said " Biblia Tysiąclecia w formacie audio. 1000 am, 1200 pm. PIERWSZY PIĄTEK FIRST FRIDAY. 930 am, 1130 am."

VIEW SUBSEQUENT WEB PAGES

Strona Główna

Witamy na stronie parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Dobroniu. Dzieląc się radością ze zmartwychwstania Chrystusa, życzymy abyście nigdy nie utracili nadziei w zwycięstwo dobra. Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia. Celebracja Triduum Paschalnego w naszej parafii.

Parafia św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach.

Miejcie odwagę zyć dla miłości! W niedziele i święta. W niedziele i święta kancelaria NIECZYNNA.

Parafia św. Tekli w Dobrzycy - Strona Główna

Dobrze wiedział, na czym polega post. Poznajcie 5 wspaniałych wskazówek, jak przeżyć ten ważny czas. 1 Staraj się być cały czas blisko Boga. Świat Boga jest światem miłości i prawdy, nie ma prawdy poza miłością. 2 Nie mów za wiele. 4 Pamiętaj o powołaniu każdego chrześcijanina.

Aktualności - Parafia Dys

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie. Tak to wyglądało w 2016. Radując się ze Zmartwychwstania Pana,.